Wycieczka

W maju 1992 roku wybraliśmy się ze znajomymi  na wycieczkę w góry. Już nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że szliśmy na Babią Górę. W pewnym momencie – nie wiem czy to było po jakimś odpoczynku, czy w trakcie marszu- Paweł przestał móc ruszać nogami! To wydaje się nieprawdopodobne, ale nie mógł zrobić nawet jednego kroku. Czas zatarł już szczegóły, nie pamiętam nawet co wtedy czułam, czy byłam tym przerażona. Ktoś zawiadomił ratowników górskich, którzy zanieśli Pawła na noszach do schroniska. Przespaliśmy noc, a rano Paweł obudził się jakby nic się nie stało. Mógł się poruszać i czuł się dobrze. Wróciliśmy do domu i na jakiś czas zapomnieliśmy o tym zdarzeniu.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Wycieczka

  1. Magda

    Witam, bardzo zaintrygował mnie ten wpis. Pół roku temu mój brat miał podobną sytuację. Szedł spacerkiem i nagle stracił czucie w nogach – bez żadnych objawów, szedł i nagle nogi odmówiły posłuszeństwa. Na szczęście paraliż objął tylko nogi – był sam, wieczorem, nikogo innego na ulicy… Dzięki temu, że nie sparaliżowało mu rąk mógł wezwać pogotowie. Po przybyciu do szpitala wszystko puściło. Nie było śladu po wcześniejszym paraliżu. W badaniach też wszystko wyszło w porządku. Jest on młodym chłopakiem (21 lat), uprawia sport kilka razy w tygodniu, ogólnie czuje się dobrze. Wracając jednak do przypadku pani męża, jak często mu się to później powtarzało? To było przed diagnozą, czy już po?

    1. To był pierwszy taki incydent, który potem już się nie powtórzył. Mąż miał wtedy 24 lata, tak jak opisałam na drugi dzień czuł się już dobrze. Dopiero rok później zaczął odczuwać dziwną słabość nóg i dlatego zdecydował się iść do lekarza. Ten lekarz od razu podejrzewał sm, ale neurolog nie skierował Pawła na żadne badania i właściwie takiej oficjalnej diagnozy wtedy nie mieliśmy. Pozdrawiam!

  2. Szłafko

    Czy taka „niemoc” wystąpiła też potem w normalnym życiu? Przy codziennych zajęciach, czy tylko przy wysiłku wspinaczkowym?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s